مدیریت مجموعه:22140586 - 021

کلینیک دندانپزشکی پرهام

یکی از اساسی ترین کارهایی که انسان ها می بایست برای نگهداری درست دندان های خود و از سنین کودکی انجام دهند ، درست مسواک زدن است . برای یادگیری این کار ، والدین یکی از اولین الگوها و معلمانی هستند که کودک از آنها تقلید خواهد کرد ، والدین نقش اساسی و پررنگی در درست انجام دادن این کار دارند .

نگهداری درست از دندان های کودک ، از زمان رویش اولین دندان او توسط والدینش آغاز می شود ، اما متاسفانه برخی از کودکان در برابر این کار از خود مقاومت نشان می دهند که باعث کلافگی مادر و پدر خود می شوند .

البته در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و انتقال سریع اطلاعات ، حتی در دوردست ترین مناطق جهان ، سطح دانش و اطلاعات بهداشتی جوامع بسیار پیشرفت کرده است به طوریکه کمتر کسی را می توان دید که حداقل روزی یکبار دندان های خود را مسواک نزند ، اما نکته اساسی ، طریقه درست انجام این کار است که تنها با آموزش های لازم و اطلاع رسانی های دقیق قابل انتقال به عموم است .

• آموزش روش درست مسواک زدن به کودکان 

1. در مرحله اول باید یک مسواک مناسب و ترجیحا نرم را برای کودک خود تهیه کنید .

2. کمی خمیردندان مناسب  که حاوی فلوراید است را روی مسواک کودک بمالید .

3. اگر سن کودک شما کم است بهتر است کودک را روی زانوی خود بنشانید ، به طوریکه صورتش ، پشت به شما باشد . در این حالت می توانید سر کودک را کمی به سمت بالا و عقب هدایت کرده و شروع به مسواک زدن دندان های او کنید .

4. بهتر است زاویه ای که مسواک با دندان کودک قرار می گیرد ، تقریبا 45 درجه باشد .

5. برای مسواک زدن سطح بیرونی و درونی دندان های کودک ، مسواک را به آرامی و به صورت دورانی روی دندان های او بکشید .

6. سعی کنید سطح جویدن دندان های کودک را هم مسواک بزنید . این کار را می توانید با جلو و عقب بردن مسواک روی دندان او انجام دهید.

7. برای تمیزی بیشتر دندان های کودک ، می توانید حداقل روزی یکبار ، دندان های او را نخ دندان بکشید . البته استفاده از نخ دندان های دارای دسته ، می تواند انجام این کار را برای شما آسان تر کند .

8. بهتر است دندان های کودک را روزی دوبار، یکبار صبح و یکبار شب ها مسواک کنید .

9. تعویض مسواک ها می بایست هر 3 ماه یکبار صورت گیرد .

برای آنکه فرزندتان بتواند لذت مسواک زدن را درک کند، بهتر است گاهی اجازه دهید خودش به تنهایی این کار را انجام دهد . درست است که او نمی تواند ، به بهترین نحو ممکن این کار را انجام دهد ولی با ، حس اعتماد به نفس در او تقویت خواهد شد و این کار برای او تبدیل به عادت می شود. البته شما می توانید این کار را به صورت نوبتی نیز انجام دهید و از تمیز شدن دندان کودک نیز اطمینان حاصل کنید.

• عواقب مسواک نزدن را برای کودک توضیح دهید .

با توجه به سن و درک کودک می توانید ضررها و مشکلاتی که مسواک نزدن می تواند برای سلامتی او به وجود می آورد را برایش شرح دهید . مثلا توضیح دهید با عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، دچار زردی در دندان هایش خواهد شد و یا می توانید عکس هایی از دندان های پوسیده را به کودک خود نشان دهید . اما هیچ وقت کودک را از دندانپزشک و یا آمپول نترسانید .

کلینیک دندانپزشکی پرهام با داشتن کادر پزشکی مجرب و متشکل از پزشکان ، جراهان و دندانپزشکان حرفه ای و با تجربه و با دارا بودن دستگاه های پیشرفته ، برای ارائه خدمت به شما شهروندان گرامی در حال فعالیت است . شما می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 1 بامداد و حتی در ایام تعطیل به این کلینیک مراجعه کنید.

شماره های تماس

۲۲۱۴۰۵۸۶-۷

 

 

 

حمایت از ما

با عضویت رد شبکه های اجتماعی ما از 20% تخفیف بهره مند گردید.

ساعات کار

همه روزه ۹ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
۲۲۱۴۰۵۸۶-۷

تماس

  • آدرس: تهران، سعادت آباد بین چهارراه سرو و بوستان (کتاب) روبروی بانک پارسیان پلاک ۱۱۹ ، واحد ۲
  • تلفن: 22140586
  • ایمیل: info [ at ] parhamdentistry.ir


کپی رایت © 2018 - کلینیک دندانپزشکی پرهام | طراحی سایت دارکوب - میزبانی هاست دارکوب